Turbowent Tulipan hybrydowy na pod. wciskanej [150;chrom-auluminium] bez zas. i sterownika

Dostępność: duża ilość
Cena: 618,81 zł 618.81
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 221605

Opis

Obrotowa nasada kominowa TURBOWENT TULIPAN HYBRYDOWY jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego, dodatkowo wyposażonym w silnik bezszczotkowy małej mocy do jego skutecznej stabilizacji. Montuje się ją na wylotach kominów wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę wytwarzając podciśnienie w króćcu dolotowym nasady, co w efekcie powoduje wzrost natężenia przepływu powietrza w przewodach.

Jeśli wiejący wiatr nie jest na tyle silny by uzyskać prędkość obrotową ustawioną na sterowniku, silnik elektryczny dopędza nasadę do zadanej prędkości, jeśli jest zbyt mocny, silnik ogranicza prędkość obrotową. W sytuacji, gdy wiejący wiatr jest wystarczający dla zapewnienia właściwej prędkości obrotowej TURBOWENT TULIPAN HYBRYDOWY działa jak zwykła nasada wiatrowa, a pobór energii elektrycznej jest minimalny.

Nasadę montuje się na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Budowa nasady pozwala na umiejscowienie jej na przewodach znajdujących się bardzo blisko siebie. Opatentowany sposób montażu wersji standardowej pozwala na montaż nasady bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

 Nasada sprzedawana bez zasilacza i sterownika - dostępne osobno

Informacje techniczne

Dostępne średnice dolotowe:150 [mm]
Zakres regulacji obrotów:170 - 430 [obr/min]
Maksymalna wydajność:230 [m3/h]
Pobór mocy:3-4 [W]
Moc akustyczna:26 [dB]
Zasilanie:230 [V]  50 [Hz]
Wersje wykonania:Zobacz kartę katalogową
Wersje materiałowe:Zobacz kartę katalogową
Maksymalna temperatura pracy:50 [ºC]
Układ obrotowy:łożyska toczne
Gwarancja:2 lata

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl